Soukromou Montessori mateřskou školu a jesle SKiPi jsme otevřeli v září 2018.

• Jesle jsou určeny pro děti 2-3 roky.
    Těšíme se na malý kolektiv 12 dětí, který je pro tuto věkovou kategorii optimální. V současné době jsou dvouleté děti přijímány do běžných mateřských škol mezi 6-leté děti a z toho nám je smutno. Víme, že dvouleté děti mají zcela jiné potřeby a prostředí by mělo vypadat zcela jinak než u věkové kategorie 3-6.
  • Naopak školka má kapacitu 25 dětí pro zajištění heterogenity skupiny, děti zde budou ve věku 3-6 let.
    Ve školce nabídneme dětem každodenní angličtinu hravou formou. Připadá Vám to příliš brzy na učení angličtiny? Děti v tomto věku přirozeně absorbují cizí jazyky a tyto znalosti jsou trvalé, nezapomenou je. Proto angličtina.

Pobyt venku dětem zpříjemní přírodní zahrada.

Co to je Montessori? To jsem nikdy neslyšel/a.. Také jste o Montessori nikdy neslyšeli? Není divu, první školka vznikla v ČR teprve před 20 lety. Ale celosvětově je to nejrozšířenější a nejpropracovanější pedagogický systém a v ČR už máme přes 100 Montessori mateřských škol (2017).

Já jsem se do Montessori systému zamilovala před pár lety. Ta úžasná koncentrace dětí... láska k prozkoumávání... touha vše pochopit a procítit... ticho a klid... obrovská chuť se učit... být samostatný... nebát se udělat chybu... možnost pozorovat a být tady a teď... dvouleté dítě chystající si svačinku... a hlavně respekt k lidem a všemu, co nás obklopuje. To je pro mě Montessori.
Už se velmi těším, až budeme tuto radost předávat dětem i rodičům, to je poslání naší Montessori školky. S velkým respektem a pozitivní energií jsme vybrali tým Montessori učitelů / průvodců. Všichni s láskou studují nebo již dostudovali akreditované diplomové kurzy Montessori ČR, aby byli těmi nejlepšími průvodci pro Vaše děti.

Marcela Kykalová

Naposledy změněno středa, 12 září 2018 05:01
Více z této kategorie: Desatero naší školky »

Přidejte se k nám