Mateřská škola Skipi s.r.o.

Soukromá Mateřská škola SKiPi s.r.o. je jedinou mateřskou školou na Orlickoústecku, kde vzdělávání dětí probíhá dle principů Montessori pedagogiky. Mateřská škola je zapsaná i v rejstříku škol a školských zařízení pod MŠMT ČR. Díky zapsání v rejstříku škol a školských zařízení splňuje naše mateřská škola nezbytné náležitosti běžné mateřské školy a podléhá tak kontrolám externích orgánů jako je Česká školní inspekce, která ověřuje kvalitu vzdělávání a hodnotí ji.

O děti v naší mateřské škole se starají lidé, pro které je práce s dětmi odměnou a má velký smysl. Jsme početný tým zahrnující paní učitelky, chůvu i pedagogickou asistentku. Práce s dětmi nás naplňuje a k dětem přistupujeme s respektem a pochopením. V každodenní práci s dětmi se snažíme o to, aby vzdělání bylo prožitkové a tvořivé. Aneb, když učení a aktivity působí na všechny naše smysly, stává se učení radostí, a ne pouhou formalitou. V mateřské škole jsou děti rozvíjeny v různých oblastech zahrnující jazyk, matematiku, oblast přírody a světa, hudby, umění nebo sportu. Nezapomínáme ani na rozvoj dětí v oblasti komunikace a fungování ve skupině. Je naprosto běžné, že starší děti pomáhají mladším a berou mladší kamarády jako součást své party. Neděláme rozdíly mezi dětmi a učíme děti, že fungování ve společnosti a v jejich dalším životě je zejména o komunikaci a společné práci lidí ve skupině.

Důležitou součástí našeho života ve školce je pobyt v přírodě. Proč trávit čas mezi zdmi, když si do batůžků můžeme vzít pomůcky nebo jiné aktivity a vyrazit ven? Letohrad je krásné místo a společně s dětmi neustále objevujeme, kam je možné se vypravit. Areál Biatlonu, okolí Tvrze Orlice, potůček linoucí se Bažantnicí, kde to vždy na jaře voní medvědím česnekem, areál zámeckého parku nebo Kaple svatého Jana Nepomuckého tyčící se nad Letohradem. To vše jsou místa, která jsou skvělá a vybízejí k učení v přírodě.
A když prší, nevadí, můžeme využít Funpark v přízemí budovy SKiPi. Ve Funparku rozvíjíme naše tělo a pohybové dovednosti, učíme se lézt na stěně, nebo trénujeme skoky na velkých trampolínách. Pokud nás řádění omrzí, máme možnost vyrazit do městské knihovny a objevovat kouzla knih a prvního čtení. Navíc, každý druh cestování veřejnou dopravou je pro děti velkým zážitkem a učením zároveň.