ředitelka školy

Jmenuji se Monika Fialová vystudovala jsem Pedagogiku a Učitelství pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od útlého věku mě baví práce s dětmi a cestování, a proto jsem můj koníček spojila s prací a zkusila si pracovat jako lektorka, au-pair nebo učitelka jak u nás v Čechách, tak v zahraničí (Skotsko, Irsko). V letech 2015-2018 jsem pracovala jako učitelka angličtiny v soukromé mateřské škole v Praze. Na dětech se mi líbí především jejich spontaneita a touha po objevování. Proto se mi líbí Montessori vzdělávání, kde jsou tyto dvě věci respektovány.

učitelka ve třídě Skipíci

Jmenuji se Petra Torová a vystudovala jsem Andragogiku na Univerzitě Jana Ámose Komenského v Praze. Několik let jsem působila v pojišťovnictví. Po narození svého syna jsem se začala intenzivně zajímat o Montessori pedagogiku a alternativní vzdělávání. Rozhodla jsem se naplno věnovat šťastnému objevování a objevitelství dětí v předškolním věku. Jsem přesvědčená o tom, že už děti předškolního věku jsou schopny rozvíjet své chápání světa a svého místa v něm do překvapivé hloubky, jsou - li k tomu dlouhodobě podněcovány a motivovány. Snažím se dětem pomáhat najít svou jedinečnost a baví mě být průvodcem na této jejich cestě.

asistentka ve třídě Skipíci

Jmenuji se Eva Durnová a v naší školce pracuji školce jako asistentka pedagoga. Mezi mé koníčky patří kreslení a pečení. Jsem maminkou pěti dětí a po dobu jejich dětství jsem fungovala jako žena v domácnosti. Později jsem nastoupila do zaměstnání, avšak pro mne to byla rutinní práce, která mne nijak nenaplňovala. Později se mi naskytla příležitost navštěvovat kurz Asistenta pedagoga, a protože je práce s dětmi zároveň mým koníčkem, rozhodla jsem se jej absolvovat. Za tuto práci jsem velmi ráda, protože pracovat v dětském kolektivu je odměnou.

Průvodce ve třídě Klokánci

Jmenuji se Michaela Tkačíková. Absolvovala jsem vyšší odbornou školu sociálně právní v Praze, poté jsem vystudovala učitelství pro
1. stupeň základních a speciálních škol taktéž v Praze. Již během studií jsem dlouhodobě praktikovala v několika zařízeních různého typu od MŠ po ZŠ, a ne vždy mně byly jejich principy a metody sympatické, proto jsem se rozhodla jít trošku jiným směrem a absolvovala jsem akreditovaný Montessori kurz pro věkovou skupinu 0-3 let.

Pro práci s malými dětmi jsem byla rozhodnutá snad odmala. Práce s nimi mě baví a naplňuje. Baví mě děti pozorovat a rozvíjet jejich dětský potenciál. Líbí se mi na nich jejich upřímnost, spontánnost a bezprostřednost.

Průvodce ve třídě Klokánci a Skipíci

Jmenuji se Kristýna Zytová. Práce s dětmi mě vždy bavila. Už jako malá jsem chtěla být paní učitelkou, a tak jsem vystudovala střední pedagogickou školu v Litomyšli. Během studia jsem absolvovala praxe, při kterých jsem měla možnost vyzkoušet si práci jak s těmi nejmenšími, tak i se staršími dětmi. Díky tomu jsem zjistila, že práce s nejmenšími mě přeci jen naplňuje více. Rozhodla jsem se tedy doplnit vzdělání v oblasti předškolní pedagogiky a nyní již druhým rokem studuji Vyšší odbornou školu. Na Montessori pedagogice se mi líbí především to, že podporuje přirozené nabývání samostatnosti a nezávislosti, a tak pomáhá dětem budovat jejich sebevědomí.

Chůva ve třídě Klokánci

Jmenuji se Jana Břízová a ve školce pracuji jako chůvička. S dětmi pracuji již od mládí, působila jsem jako instruktorka a vedoucí táborů, účastnila se cvičení rodičů s dětmi a velkou část života strávila v Sokole, kde jsem vedla cvičení pro děti, organizovala dětské dny, karnevaly nebo další akce věnované dětem. Práce s dětmi mě baví a naplňuje, proto jsem se rozhodla udělat si kurz chůvy a pomáhat ve školce jako chůvička ve třídě Klokánků. Práci a život bez dětí si neumím představit, a proto jsem ráda, že můžu pomáhat dětem na cestě jejich poznání.

Průvodce ve třídě Klokánci, Skipíci

Jmenuji se Tereza Tymrová. K práci mne přivedla má vlastní rodina, ve které máme spoustu malých ratolestí. Mým velký snem bylo vystudovat pedagogickou fakultu a propojit tuto práci s dětskou psychologií. To vše se mi podařilo najít v Montessori výuce, kde se střetává práce s dětmi v jiném světle, než v běžné mateřské škole. Nyní jsem studentkou učitelství na Univerzitě Hradec Králové, kde studuji se zaměřením na výuku středního stupně. To mi však nebrání v tom, aby alespoň nějaký čas věnovala dětem v předškolním věku. Jejich bezprostřední, přirozené a spontánní chování je úžasné. Jsem šťastná, že mohu být součástí a průvodce dětí v době, kdy objevují smysl pro řád, samostatnost a radost z poznání.

Průvodce ve třídě Klokánci

Mé jméno je Simona Halbrštátová a v současné době studuji dálkovou formou obor předškolní pedagogiky na Vyšší odborné škole pedagogické v Litomyšli. Od útlého dětství mám velmi blízko k malým dětem. Věřím v jejich neskutečný potenciál, v jejich moudrost i upřímnost. Obdivuji jejich vůli být jako dospělý, díky které se dokážou posouvat dopředu a často pak svými schopnostmi dospěláky překvapují. Věřím v pěstování zdravého sebevědomí již od útlého věku dítěte. Proto mne tolik nadchnul přístup Montessori pedagogiky. S touto formou alternativního vzdělávání jsem se poprvé setkala během mé druhé rodičovské dovolené na Montessori semináři v Pardubicích, který byl zaměřený právě na naše nejmenší. Je mi ctí, že mohu být součástí jejich každodenního života.