Jana Břízová

Chůva ve třídě Klokánci

Jmenuji se Jana Břízová a ve školce pracuji jako chůva. S dětmi pracuji již mnoho let. Působila jsem jako instruktorka a vedoucí táborů, účastnila se cvičení rodičů s dětmi a velkou část života strávila v Sokole, kde jsem vedla cvičení pro děti, organizovala dětské dny, karnevaly nebo další akce věnované dětem. Práce s dětmi mě baví a naplňuje, proto jsem se rozhodla udělat si kurz chůvy a pomáhat ve školce jako chůva ve třídě Klokánků. Na Montessori vzdělávání se mi líbí především to, že každé dítě se může ubírat různými směry jejich poznání. Někdo raději třídí barvy a poznává vlastnosti předmětů, zatímco jiní zkoumají množství vody ve džbáncích. Montessori systém vzdělávání individuální zájem dětí podporuje, a proto jsem ráda, že můžu být jeho součástí.