Simona Halbrštátová

Průvodce ve třídě Klokánci

Mé jméno je Simona Halbrštátová a v současné době dokončuji dálkovou formou obor předškolní pedagogiky na Vyšší odborné škole pedagogické v Litomyšli. Od útlého dětství mám velmi blízko k malým dětem. Věřím v jejich neskutečný potenciál, v jejich moudrost i upřímnost. Obdivuji jejich vůli být jako dospělý, díky které se dokážou posouvat dopředu a často pak svými schopnostmi dospěláky překvapují. Věřím v pěstování zdravého sebevědomí již od útlého věku dítěte. Proto mne tolik nadchnul přístup Montessori pedagogiky. S touto formou alternativního vzdělávání jsem se poprvé setkala během mé druhé rodičovské dovolené na Montessori semináři v Pardubicích, který byl zaměřený právě na naše nejmenší. Právě tam jsem se poprvé seznámila se základními principy tohoto vzdělávání. Ihned mne nadchnul osobitý respektující přístup k dětem, který v nich upevňuje pocit důležitosti a přirozeně tak pomáhá v budování jejich sebevědomí.  To si děti každodenně budují také díky originálním pomůckám, které jsou vytvořeny tak, aby děti bez zásahu dospělého dokázaly pracovat s vlastní chybou. Se stejným nadšením se tu pravidelně setkávám také s kolektivem školky vytvořenými pomůckami, které dětem zcela přirozeně a nenásilně pomáhají objevovat okolní svět. Těší mne, že i já mohu být součástí tohoto kreativního týmu.

Zjistit více informací o EU dotacích


Děkujeme za podporu městu Letohrad
letohrad znak text
Adresa

Tyršova 949
561 51 Letohrad

Kontakty

+420 603 383 480
skolka@skipi.cz