Naše Montessori třídy

Montessori jesličky: Pocit bezpeční a řádu pro ty nejmenší

Jesličky – Klokánci (1,5 – 3 roky)

Jesličky koncipujeme jako bezpečné a připravené

Rozdíl proti práci s dětmi ve školce je, že aktivity jsou úzce spojené s realitou běžného života. Děti zažívají reálné zkušenosti, jak věci fungují. Zažívají si pořádek a řád, který do jejich života vnáší klid a ony mohou nerušeně zkoumat svět, aktivity opakovat i objevovat nové. Zažívat úspěch i výzvy, které si samy zvolí.

Montessori školka: Dopřejte svému dítěti radostné učení

Školka – Skipíci (3­–6 let)

Ve Skipíkách klademe důraz hlavně na schopnost samoobsluhy – oblékání, stolování. Děti si zkouší samy připravit svačinu a následně si po sobě umýt a uklidit nádobí. Podporujeme přirozenou zvídavost, rozvoj vlastního potenciálu, samostatnost, sebejistotu i respekt k sobě a druhým. V tomto věku je pro děti důležitý rozvoj komunikačních a smyslových dovedností, při kterých si děti samy zkoušejí a poznávají svět. Nabízíme rozmanité pomůcky zejména z praktického života, které pravidelně obměňujeme a udržujeme tak dětský zájem.

Přidejte se k nám