KDO JSME A KDO O DĚTI S LÁSKOU A POROZUMĚNÍM PEČUJE

Chceme být dětem průvodci na jejich cestě ke vzdělání. Základní kameny naší Skipi školky stavíme na Montessori pedagogice a přizpůsobujeme ji dnešním dětem a jejich potřebám. Je pro nás důležité, aby se děti cítily bezpečně, spokojeně a mohly tak spolu s námi rozvíjet svůj potenciál.

MGR. MONIKA BŘÍZOVÁ

ŘEDITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLKY

Absolventka akreditovaného MŠMT diplomového kurzu Montessori ČR
Pedagogika a Učitelství pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Jmenuji se Monika Břízová a vystudovala jsem Pedagogiku a Učitelství pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Od útlého věku mě baví práce s dětmi a cestování, a proto jsem můj koníček spojila s prací a působila jsem jako lektorka, au-pair nebo učitelka jak u nás v Čechách, tak v zahraničí (Skotsko, Irsko). Poslední zaměstnání před nynější pozicí ředitelky Skipi školky jsem tři roky jsem pracovala jako učitelka angličtiny v soukromé mateřské škole v Praze. Na dětech se mi líbí především jejich spontaneita a touha po objevování. Proto se mi líbí Montessori vzdělávání, kde jsou tyto dvě věci respektovány.

MGR. PETRA TOROVÁ

MATEŘSKÁ ŠKOLKA

Absolventka akreditovaného MŠMT diplomového kurzu Montessori ČR.
Andragogika na Univerzitě Jana Amose Komenského.

Vystudovala jsem Andragogiku na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a několik let jsem působila v pojišťovnictví. Po narození svého syna jsem se začala intenzivně zajímat o Montessori pedagogiku a alternativní vzdělávání. Rozhodla jsem se naplno věnovat šťastnému objevování a objevitelství dětí v předškolním věku. Absolvovala jsem Diplomový kurz Montessori pro věk 3–6 let a postupně si doplňuji potřebné odborné vzdělání. Jsem přesvědčená o tom, že už děti předškolního věku jsou schopny rozvíjet své chápání světa a svého místa v něm do překvapivé hloubky, jsou-li k tomu dlouhodobě podněcovány a motivovány. Snažím se dětem pomáhat najít svou jedinečnost a baví mě být průvodcem na této jejich cestě. Miluji práci s lidmi, čtení knih, cestování a operu.

JANA GAJDOŠOVÁ

MATEŘSKÁ ŠKOLKA / JESLE

Absolventka akreditovaného MŠMT diplomového kurzu Montessori ČR.
Střední pedagogickou školu v Litomyšli.

Vystudovala jsem střední pedagogickou školu v Litomyšli a celý život se věnuji práci s dětmi. Působila jsem jako učitelka a ředitelka na základní škole i v mateřské škole. Jako lektorka vedu a pořádám výtvarné kroužky a dílny se zaměřením na výtvarnou činnost pro děti i dospělé. Sama jsem maminkou dvou, v současnosti již dospělých, dětí a babičkou malé vnučky. Díky svému širokému záběru mám zkušenosti s dětmi všech věkových skupin. Blíže jsem se o Montessori výuku začala zajímat ve chvíli, kdy spolek Je otevřeno ZŠ v Jablonném nad Orlicí hledal průvodce do svého předškolního klubu. Zde jsem působila dva roky a při práci absolvovala diplomovaný Montessori kurz v Praze. Čím hlouběji do Montessori metody pronikám, tím větší v ní vidím smysl. Nejvíce se mi líbí respektující přístup k dětem, který je láskyplný, dává jasné hranice, vychovává ke svobodě, smyslu k zodpovědnosti, učí děti myslet i vnímat sebe sama i okolní svět s respektem a úctou.

MGR. MICHAELA TKAČÍKOVÁ, DIS.

MATEŘSKÁ ŠKOLKA / JESLE

Absolventka akreditovaného MŠMT diplomového kurzu Montessori ČR.
Učitelství pro 1. stupeň základních a speciálních škol.

Absolvovala jsem vyšší odbornou školu sociálně právní v Praze, poté jsem vystudovala učitelství pro 1. stupeň základních a speciálních škol taktéž v Praze. Již během studií jsem dlouhodobě praktikovala v několika zařízeních různého typu od MŠ po ZŠ a ni vždy mně byly jejich principy a metody sympatické, proto jsem se rozhodla jít trošku jiným směrem a absolvovala jsem akreditovaný Montessori kurz pro věkovou skupinu 0-3 let. Pro práci s malými dětmi jsem byla rozhodnutá snad odmala. Práce s nimi mě baví a naplňuje. Baví mě děti pozorovat a rozvíjet jejich dětský potenciál. Líbí se mi na nich jejich upřímnost, spontánnost a bezprostřednost.

Ve volném čase se věnuji především rodině, jsem maminkou dvou malých dětí, ráda navštívím kulturní představení, sportuji a zajímám se o zdravý životní styl.