Ve školce děti potřebují

• bačkorky, které si dítě umí samo nazout – pokud ještě nezvládá netrapte se tím
  • oblečení do třídy (tepláčky, tričko)
  • náhradní oblečení včetně spodního prádla,
  • zubní kartáček, pastu na zuby
  • papírové kapesníky (krabička + 1 balení)
  • obuv – vždy dle ročního období s přihlédnutím k počasí a podmínkám MŠ (např. pískoviště, dopravní hřiště...)
  • oblečení na pobyt venku:

Podzim

sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývku hlavy, náhradní ponožky, gumáky

Zima

sportovní oblečení - nejlépe kombinézu, rukavice (nepromokavé, případně dvoje), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče, náhradní ponožky do třídy

Jaro

sportovní oblečení - nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, náhradní ponožky, pokrývku hlavy, gumáky

Léto

letní sportovní oblečení – triko, kraťasy, pokrývku hlavy, ochranný opalovací krém -

Maminky nezapomeňte:

• Oblečení i obuv by měla být označena jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi!
  • Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuží, nůžkami, barvami, apod… z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnout samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit.
  • Samostatná polička v šatně bude na oblečení na ven a samostatná polička na náhradní oblečení.
  • Prosíme, abychom všichni zohlednili potřeby dětí – tedy vybírejte oblečení a potřeby společně s dítětem. Ukažte mu, kde co odkládáte v šatně. Zohledněte pro dítě pohodlí, příjemný materiál a jednoduchost při sebeobsluze při výběru oblečení. Pokud máte možnost dejte možnost dětem omezeného výběru i v oblečení.

Hračky a mazlíčci

Ve školce máme dostatek pomůcek, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek či jiná věc, na kterou je dítě citově vázáno při usínání a při vzpomínce na rodiče. Hračky či mazlíčky pro sladší odpočinek dětí při příchodu do MŠ uložíme na vhodné místo, kde budou vyčkávat zájmu malého majitele nebo sledovat jeho vzdělávání během dne. Pokud Vaše dítě má nějaký individuální návyk, případně referenční bod, který naopak usnadní jeho adaptaci na tak významnou změnu…. podělte se o ní s třídní učitelkou. Dopřejte dětem uspokojení její potřeby.

Přidejte se k nám